• AKADEMİK KATKIYA TEŞEKKÜR

  İzmir Kalkınma Ajansı Turizm ve Çevre Mali Destek Programı kapsamında gerçekleşen Temiz Gümüldür Temiz Özdere Projesi tamamlandı. Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün, tamamlanan “Turizmin parlayan yıldızı; Temiz Özdere, Temiz Gümüldür” projesinin kapanış töreninde yöre halkına eğitim veren İzmir Üniversitesi ve akademisyenlerine teşekkür etti.

  İzmir’in önemli turizm merkezlerinden Özdere ve Gümüldür sahil alanlarını temizlemeyi, çevre ve turizm bilincini arttırmayı hedefleyen “Turizmin parlayan yıldızı; Temiz Özdere, Temiz Gümüldür” projesi, Orhan Veli Parkı’nda düzenlenen tören ile sona erdi.

  Halk ile bütünleştikçe uygulama alanı daha da genişleyecek projenin yıllar içinde yöre kalkınmasına büyük katkıda bulunacağına inandığını dile getiren Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün, projenin eğitim ayağını üstlenen İzmir Üniversitesi ve akademisyenlerine teşekkür etti.

  Özdere -Gümüldür Turizmini Tanıtma Altyapı Hizmet Birliği’nin sahipliğinde, Menderes Belediyesi ve Menderes Kaymakamlığı işbirliğiyle hazırlanan, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) destekli projenin ortaklarından İzmir Üniversitesi, bu kapsamda 700’den fazla kişiye çevre ve turizm, otel işletmeciliği, İngilizce, iletişim, sanitasyon, hijyen gibi konularda eğitim verdi.
  Turizm ve çevre bilincinin artırılması, temizlik alt yapısı sağlanarak sahillerin temizlenmesi, Gümüldür ve Özdere’deki orta ve küçük ölçekli turizm işletmeleri ve taksi-dolmuş şoförlerinin hizmet kalitelerinin artırılması, üç pilot sahil şeridinde oluşturulan temizlik ve kontrol timlerinin istihdam edilmesi ve örnek üç ilköğretim okulunun öğretmenlerine ve öğrencilerine çevre ve turizm bilinci kazandırmanın amaçlandığı eğitimleri alan kişiler arasında ilkokul öğrencileri, taksi şoförleri, otel işletmecileri, market sahipleri ve çevre halkı bulunuyordu.

  İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahu Güzel, Dr. Koray Akman’ın da hazır bulunduğu törende söz alan Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Turgay Bucak, İzmir Üniversitesi akademisyenleri olarak İzmir ve Ege Bölgesi’nin gelişimine katkıda bulunacak bu türlü eğitim faaliyetlerinde yer almaktan çok mutlu olduklarını söyledi.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı