• EXPO 2020 İZMİR ÇALIŞMA GRUBU KURULDU

  Aktif katılım, çözümde ortaklık ve kentine sahip çıkma ilke hedefleri çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren İzmir Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarına başlayan İzmir Turizm Çalışma Grubu, İzmir Kent Konseyi binası toplantı salonunda gerçekleştirdiği ilk toplantısında EXPO 2020 İzmir Çalışma Grubu’nu oluşturdu. İzmir’in EXPO 2020 adaylık sürecine katkı sağlayacak olan çalışma grubu için gerçekleştirilen başkanlık seçiminde Turizm Çalışma Grubu Üyesi ve İzmir’in EXPO 2015 adaylığı döneminde Genel Sekreterlik uzmanı olan Çağrı Gruşçu katılan üyelerin tümünün oyunu alarak oybirliğiyle başkanlığa getirildi.

  Gerçekleştirilen yazmanlık seçiminde ise yine EXPO 2015 İzmir Genel Sekreterliği uzmanlarından Başak Buket Işık yazmanlığa seçildi.

  Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin temsilcilerinin katıldığı toplantıda alınan kararlar çerçevesinde İzmir’in Kasım 2013 tarihine kadar sürecek olan EXPO 2020 adaylığı süresince sivil yönetişim ağının güçlendirilmesi maksadıyla BIE ile ilişkilerini geliştirerek organizasyonun İzmir’e kazandırılabilmesi adına farkındalık yaratmayı hedeflediği belirtildi.

  Çalışma Grubu Başkanı Çağrı Gruşçu “EXPO 2020’nin İzmir’e kazandırılmasında sivil toplumun ve halkın projeyi sahiplenmesi büyük önem taşıyor. Bu nedenle İzmir Kent Konseyi bünyesinde kurduğumuz çalışma grubu sürdürülebilir yönetişim felsefesi ile sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, gönüllü kuruluşlar ve üniversiteleri bir araya getirerek EXPO’nun ruhuna uygun projeler üretecek ve İzmir’de EXPO heyecanının yeniden uyanmasını sağlamak için çalışacaktır. Yürütme Komitesi’nin son Paris ziyaretinde, BIE Genel Sekreteri Loscertales’te sivil toplumun ve halkın projeyi sahiplenmesindeki önemini vurgulamıştı. Bu doğrultuda ekibimizle birlikte İzmir vizyonunu ortaya koymak ve BIE ile ilişkilerimizi geliştirerek ürettiğimiz projeleri ve sivil toplum bilincini vurgulamak istiyoruz. Bu konuda hemşerilerimizin kentine sahip çıkma hedefi ile İzmir Kent Konseyi’ne aktif katılımını rica ediyoruz. EXPO 2015 adaylığımız döneminde edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimini paylaşarak önemli projelere imza atacağız” diye konuştu.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı