• TEMİZ GÜMÜLDÜR TEMİZ ÖZDERE PROJESİ SONA ERDİ

  Özdere Gümüldür Turizmini Tanıtma Altyapı Hizmet Birliği başvurusu sahipliğinde İzmir Kalkınma Ajansı 2009 Turizm ve Çevre Mali Destek programı kapsamında finanse edilen Turizmin Parlayan Yıldızı Temiz Gümüldür Temiz Özdere projesinin altyapı faaliyetleri tamamlandı.  
  Proje ortaklıklarını Menderes Kaymakamlığı ve İzmir Üniversitesi’nin yaptığı, proje iştirakçisinin Menderes Belediyesi olduğu projede gerçekleştirilen altyapı hizmetleri çerçevesinde, sahil temizleme aracı alınarak Özdere-Gümüldür sahil alanlarının temizliği gerçekleştirildi. Çevre ve turizm bilincinin arttırılmasını sağlamak amacıyla, Sahil Temizleme ve Çevre Kontrol timleri, istihdam edilerek, Özdere ve Gümüldür sahil alanlarında bilinçli çevre temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

  Verilen turizm ve çevre eğitimleriyle birlikte 15 aylık bir süreyi kapsayan “Turizmin Parlayan Yıldızı Temiz Gümüldür Temiz Özdere” projesinde sürdürülebilir turizm kalkınma modeli benimsenmiştir. 

  Projenin altyapı çalışmaları Menderes Belediye Başkanı ve Özdere Gümüldür Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Ergun Özgün tarafından titizlikle takip edilmiş olup, projede turizm ve çevre konularında bilinçlendirme çalışmalarını proje ortağı İzmir Üniversitesi gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Menderes Belediyesi zabıta ekipleri ve proje kapsamında istihdam edilen Sahil Temizleme ve Çevre kontrol timleri tarafından beldedeki halka proje ile ilgili broşürler dağıtılarak bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı