• KONAK İZDER'İN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ


  İzmirlilik bilincini geliştirmek, kent kimliğini korumak ve yaşatmak adına faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla kurulan İzmir Kent Federasyonu’na bağlı Konak İzmirliler Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek listenin sunulduğu Genel Kurul’da derneğin yeni dönem başkanlığına Çağrı Gruşçu seçildi.


  Konak İzmirliler Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurulu, İzmir Kent Federasyonu Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul’a İzmir Kent Federasyonu Genel Başkanı Turgay Yokuş ve 22. dönem İzmir milletvekillerinden Sedat Uzunbay da katıldı. Genel Kurul’un Divan Başkanlığını Erhan Kuzu yaptı.

  Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurul’un açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmir Kent Federasyonu Genel Başkanı Turgay Yokuş, “İzmirliler Derneği ile başlayan ve farklı ilçelerdeki yapılanmalarla birlikte Türkiye’nin birçok ilinde de çeşitli yapılanmalara devam ediyoruz. Konak İzmirliler Derneği, İzmir’in en önemli merkez ilçelerinden Konak’ta önemli görevler üstlenecek durumda olan bir derneğimiz. O nedenle yeni dönemde oluşacak yeni Yönetim Kurulu’nun öncelikle proje tabanlı çalışmalar ile başarıya ulaşacağına inanıyorum. İzmir Kent Federasyonu ve üye derneklerimiz, ‘İzmirliyim’ diyen, İzmir için görev edinmek isteyen her vatandaşımıza kapısını açmıştır.” diye konuştu. Genel Kurul, açılış konuşmasının ardından bir önceki dönemin ibra edilmesiyle devam etti.

  Ardından tek liste ile gerçekleşen seçimler sonucunda derneğin yeni dönem başkanlığına Çağrı Gruşçu seçilerek yeni Yönetim Kurulu tanıtıldı. Seçimin ardından yeni dönem başkanlığına seçilen Çağrı Gruşçu “Derneğimizin yeni döneminin tabanda ve yönetimde bulunan tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu yeni süreçte ilk olarak özellikle kurumsallaşmanın önemli olduğunu düşünerek hareket edecek bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz. Güçlü bir kurum kimliğinin sadece bizim değil bizden sonra gelecek yönetimlere kolaylık göstereceğini unutmamak gerekir. Çalışmalarımızda yönetişim felsefesi ile hareket ederek kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve örgütleri, gönüllü kuruluşlar ve üniversitelerin desteği ve işbirliği ile proje ve uygulamalarımızı gerçekleştireceğiz. İzmir için projeler üreten, girişimlerde bulunan dinamik ve sinerjik bir ekiple yola çıkıyoruz. Desteğini esirgemeyen tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

  Genel Kurul’a 22. dönem İzmir milletvekillerinden Sedat Uzunbay da katıldı. Uzunbay yaptığı konuşmada Konak İzmirliler Derneği’nin yeni başkan ve yönetimine başarılar diledi. Yeni başkanın enerjisi ile yönetim kuruluna seçilen üyelerin birikimlerinin bir araya geleceğini belirten Uzunbay, bundan sonraki süreçte derneğin bir üyesi olarak faaliyetlerine destek vereceğini ifade etti.

  Konak İzmirliler Derneği’nin yeni asil Yönetim Kurulu listesi şu şekilde oluştu:
  Gürol Şık, Nur Erdemli, Coşkun Keskiner, Beşir Avcı, Gönül Demirel, Nurten Serhadbeyi, Kıvanç Dinçsalman, Osman Ödkem, Feyzi Sürücüoğlu, Haluk Vural, Hami Torcu, Nazife Öztürk.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı