• DRAGON CUP FATİHİ: İZMİR KENT KONSEYİ

  İzmir Kent Konseyi Deniz ve Su Sporları Kürek Takımı, Dragon Cup Turkey 2014 Racing kategorisindeki tek engelli takım olarak kürek çekti. Dünyanın en geniş katılımlı kurumlar arası spor organizasyonları arasında yer alan “Dragon Festivali” İzmir etabının, 35 takımı arasındaki tek engelli takımı olan İzmir Kent Konseyi Takımı bu sene ödül sayısını ikiye çıkardı.


  2013 yılında elde ettiği Racing Kategorisindeki birincilik ödülünün ardından, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şölen Kipöz tarafından tasarlanan “Katılın Birlikte Yapalım” temalı kostüm ile “En İyi Kostüm Hikayesi” ve sportif yarışlarda elde ettiği başarısıyla “En İyi Sosyal Mesaj” kategorilerinde birincilik ödülüne layık görülen takımımız geçen yılki yarışlarda elde ettiği başarısını katladı.

  Kent Konseyi Kürek Takımı, çoğunluğu işitme engelliler olmak üzere; görme, ortopedik ve süreğen hastalığı olan engelli gruplarındaki sporculardan oluşuyor.

  “En iyi kostüm” birincisi
  Karşıyaka Bostanlı sahilinde gerçekleştirilen İzmir Dragon Festivali 2014 yarışlarında ayrıca Kostüm Yarışması da gerçekleştirildi. İzmir Kent Konseyi Deniz ve Su Sporları Kürek Takımı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şölen Kipöz tarafından tasarlanan “Katılın birlikte yapalım” konseptli teması ile dikkatleri üzerinde toplayan kostüm, “En İyi Kostüm Hikayesi” kategorisinde birinci oldu. Yarışmayı izlemeye gelen her yaştan seyircinin ilgi odağı olan kostüm, yüzyıllardır süregelen Dragon yarışlarında kullanılan kano yüzeylerinden ilham alınarak tasarlandı. Tasarımcı Şölen Kipöz kostümü İzmir Kent Konseyi bünyesinde kurulan Dragon Kürek takımının isteği üzerine onların azmi, cesareti ve başarılarından etkilenerek hazırladığını belirtti.

  İzmir Kent Konseyi Başkanı Güman Kızıltan ise “Bu yarışlar tamamen engelli olmayanların katıldığı bir yarış. Ve bizim takımımız, tek engelli takım olarak mücadele ediyor. Kent Konseyi olarak bir farkındalık yaratmak istiyor ve engelli olanların da bu müsabakalarda yer alıp başarılı olacağını düşünüyoruz. Bizim takımımız geçen yıl birinci olmuştu, başarılarının ve azimlerinin daim olmasını diliyorum” dedi. 

  İzmir Kent Konseyi olarak, kostüm tasarımını gerçekleştiren Sayın Doç Dr. Şölen Kipöz’e ve bu festivale katılarak takımımıza destek olan tüm İzmirlilere teşekkür ediyor, tüm sporcularımızın başarılarının devamını diliyoruz.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı