• CHP KONAK'TAN İŞİMİZ VAR PROJESİ

  Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanlığı işsizlik sorununa yönelik geliştirdikleri “İşimiz Var” projesini tanıtmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.  Projenin basın toplantısına İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak’ın yanı sıra, İlçe Sekreteri Çağrı Gruşçu, İlçe Bilişim Sekreteri Ozan Ali İlgazi, İşgücü ve İstihdam Komisyon Başkanı İlyas Aydınalp ve çok sayıda partili katıldı.

  İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, işsizliğin sadece Konak’ın değil İzmir ve Türkiye’nin birinci sorunu olduğuna dikkat çekti ve “Bir nebze de olsa işsiz vatandaşlarımıza çare olmalıyız. İnsanları dinlemek görevimiz. Her gün onlarca vatandaşı dinliyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana Konak İlçe Başkanlığımıza iş için yardım isteyen bin 500 kişi başvuruda bulundu. Hepsinin özgeçmişlerini aldık. Kimseyi geri çevirmedik. Ama soruna çözüm geliştirmekten başka çaremiz yok. Çünkü belediyelerin kapasitesi bellidir. Bu nedenle bu projeyi geliştirdik.” dedi.  KOSGEB İLE İŞBİRLİĞİ


  Kendilerine gelen tüm özgeçmişleri bir havuzda topladıklarını ve kayıt altına aldıklarını, hemen ardından projeye has internet sitesi yaptıklarını belirten CHP Konak İlçe İşgücü ve İstihdam Komisyonu Başkanı İlyas Aydınalp, özgeçmişleri personel arayan iş kurumları ve işadamlarıyla buluşturacaklarını açıkladı.

  Aydınalp ayrıca KOSGEB ile de işbirliğine gideceklerini ve kendi işini kurmak isteyenlere her türlü desteği vereceklerini dile getirerek “Özellikle belediyemizde ve İzmir’deki dernek ve sosyal yardım kuruluşlarıyla işbirliği yapmayı düşünüyoruz. KOSGEB ile çalışacağız. ‘Kendi işini kurmak ister misin, bir projen var mı?’ deyip onları buraya yönlendireceğiz. Yönlendirici olacağız." ifadelerini kullandı.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı