• BASMANE SOHBETLERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

  Konak Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği 4. Basmane ve Çevresi Tarih, Kültür, Sanat ve Arkeoloji Günleri hız kesmeden devam ediyor. 18 Ekim’de kalabalık bir kortej yürüyüşü ile açılışı gerçekleşen etkinliklere İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. 

  Basmane Günleri’nin ikinci gününde tarihi semtin 10 farklı noktasında açılan sergilerin yanı sıra Agios Voukulos Kilisesi’nde düzenlenen Eski Zamanlardan Günümüze Basmane ve Çevresi adlı panele katılım yoğundu.

  ANILAR TAZELENDİ

  Dolu dolu geçen Basmane Günleri öğleden sonra da Konak Belediyesi Basmane Semt Merkezi’nde düzenlenen Basmane Sohbetleri adlı etkinlikle sürdü. Bariton Alper Ünlütürk’ün piyano eşliğinde seslendirdiği türkülerle başlayan program daha sonra Gazeteci Yazar Alaattin Gürırmak, İzmirliler Derneği Kurucu Başkanı Gündüz Kapancıoğlu, Fotoğraf Sanatçısı Zafer Gazi Tunalı, Şair Yazar Mukadder Özakman ve Ümit Yaşar Işıkhan’ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşiyle devam etti. İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Çağrı Gruşcu’nun moderatörlüğünü üstlendiği söyleşide konuklar Basmane ile ilgili anılarını anlattı. Basmane’nin geçmişine ışık tutan söyleşilerde tarihi semtin yeniden ayağa kaldırılması için yapılması gerekenler de tartışıldı.


  GÜN BOYU ETKİNLİK

  25 Ekim’e kadar sürecek Basmane Günleri kapsamında kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra bölge halkının sorunlarının da dile geleceği panel ve söyleşiler gerçekleştirilecek. İzmirlileri Basmane’nin tarihi mekanlarda buluşturan etkinlikler ziyaretçilere ücretsiz sunuluyor. Çeşitli gösteri ve konserlerle renklenecek Basmane Günleri’ne katılan İzmirliler tarihi semtte keyifli zaman geçirme fırsatı bulacak.


  İHA
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı