• OTOMOBİLSİZ KENTLER GÜNÜ'NÜ GERÇEKLEŞTİRDİK

  İzmir Kent Konseyi tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen ve tüm dünyada 22 Eylül gününde kutlanan Otomobilsiz Kentler Günü''; Plevne Bulvarı’nda yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımı ile gün boyu süren konserler, tiyatro, şiir dinletisi, defileler, dans gösterileri, oyunlar, yarışlar, sergiler, atölyeler, ağaç, çiçek dikimi, görsel iyileştirmeler  vb. etkinliklerle kutlandı.


  Açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye bandosu eşliğinde İzmir Kent Konseyi Başkanı Güman Kızıltan, Yürütme Kurulu Üyeleri Çağrı Gruşçu, Zeki Buzgan ve Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Aydın ile çok sayıda konsey üyesi ve İzmirliler katıldı.

  Ülkemizde ilk kez bir bulvar kapatılarak gerçekleştirilen bu farkındalık projesine İzmir'' de yaşayan hemşehrilerimizin  büyük ,ilgi gösterdi. 22 Eylül 2014 Pazartesi günü gün boyu süren etkinliklerde, katılımcılar "arabam olmadan ve toplu ulaşım ile daha temiz çevre" diyerek etkinliğe toplu ulaşım araçları ve bisikletleri ile katıldılar.

  Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin bu konudaki kararı doğrultusunda, 22 Eylül’ün İzmir’de ‘Otomobilsiz Kentler Günü’ olarak kutlanmasından büyük mutluluk duyduklarını söyleyen İzmir Kent Konseyi Başkanı Güman Kızıltan, “Etkinliğin amacı, dünya genelinde, sürdürülebilir, çevreye duyarlı ulaşım yöntemleri ve kent içi ulaşımda hareketliliğin özendirilmesidir" dedi ve "Bu şeref İzmir''indir” sözleri ile bu etkinlik dışında da temiz çevre için her türlü proje ve çalışmaya katkı koyacaklarını söyledi. Bu amaçla İzmir Kent Konseyi ile Ege Üniversitesi işbirliğinde üretilen çevre dostu, elektromobil araç da ilk kez ‘Otomobilsiz Kentler Günü’ne sergilendi.
   
  Programın gerçekleşmesinde katkısı olan, İzmir Engelsiz Sanat Derneği, Geçici Müdahale Platformu, Han Tiyatrosu, İzmir Kent Konseyi Farklı Bir Ses Kadın Tiyatrosu, Nomadmind, İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü Engelsiz Dans Topluluğu, Yalı Çapkını Dans Sanat Topluluğu, Janush Dance, TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, Tüm Engelliler Çevre ve Kültür İşletme Kooperatifi, İzmir Bisiklet Derneği, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Akademisi Müzik Grubu, Grup Rumeli Tapani, İzmir Müzisyenler Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası ve Bandosu, İzmir Karikatürcüler Platformu, İzmir Go Oyuncuları Derneği, Karma Yoga, JİKAD, Urla Folklor ve Turizm Derneği, Tiyatro Vira başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederiz.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı