• ENGELLİLER AÇIK MİKROFONDA BULUŞTU

  CHP Konak İlçe Başkanlığı Engelli Komisyonu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne dikkat çekmek maksadıyla düzenlenen “Açık Mikrofon” etkinliğinde engelliler içini döktü, İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak “birleşin” çağrısında bulundu.

  CHP Konak İlçe Başkanlığı, Dünya Engelliler Günü nedeniyle farkındalık yaratmak amacıyla “Açık Mikrofon” etkinliğini gerçekleştirdi. Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde, moderatörlüğünü CHP Konak İlçe Sekreteri Çağrı Gruşçu’nun yaptığı toplantıya engelli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra birçok partili katılım gösterdi.

  “DİYALOG KURMAKTAN VAZGEÇMEYİN”
  Mustafa Kemal anlayışının Cumhuriyeti toplumun tüm temel unsurlarını bir araya getirerek ve birleştirerek kurduğunu ifade eden Başak “Sivas Kongresi’nden sonra o fotoğrafta kaç kişi vardı; bir bakın. Bir avuç insan bile olsanız bir araya gelerek bir kıvılcım yaratabilirsiniz ve o kıvılcım tüm ülkeyi saran bir yangına dönüşebilir. Yeter ki birlik olmaktan ve diyalog kurmaktan vazgeçmeyin. Sizlerin ortak inançlarınız ve ortak paydalarınız var. Bir araya gelerek ve örgütlü yapacağınız her eylemde sonuna kadar arkanızda olacağımızı bilin.” şeklinde konuştu.


  Toplantıya katılan engelli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri sırayla söz alırken engelli politikalarının eksikliklerine ve sorunların çözüm önerilerine değinildi. Toplantıdan elde edilen bilgilerin rapor haline getirilerek ilgili mercilere ulaştırılacağı ifade edilirken CHP Konak İlçe Engelli Komisyonu Başkanı Tuğçe Atilla katılımcılara teşekkür etti.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı