• CUMHURİYET ve DEMOKRASİ MİTİNGİ HAKKINDA

  Demokratik kitle örgütlerinin değerli temsilcileri,
  Kıymetli muhtarlarımız,
  Sevgili İzmirliler,

  Parlamenter demokrasimize yönelik gerçekleştirilen darbe girişiminde cuntacı gruba karşı siyaset kurumu ve milletimiz gereken tavrı ve kararlılığı göstermiştir. Halkımız, darbeye karşı direnme hakkının en güzel örneğini göstermiştir. Darbe girişiminden bu yana geçen süre içinde milletimiz birlik ve beraberlik içinde meydanları boş bırakmamıştır. Bu, cuntacılara ve darbecilere en güzel cevap olmuştur. Şimdi ise, kitlesel bir hareket olan Cumhuriyet ve Demokrasi Mitinglerine destek verme zamanıdır. Bu nedenle hangi görüşte olursa olsun demokratik kitle örgütlerinin ve tüm hemşehrilerimizin bu mitingde yerini alması gerekiyor.

  Türkiye, demokrasisiyle güçlenen ve her türlü zorluğa karşı büyüme sınırlarını zorlamaya devam edecek bir ülkedir. Bunu başarabilmek de ülkemizin demokratik yapısını güçlendirmesiyle mümkün olabilecektir. Artık bir araya gelme, birlik olma zamanıdır. Bu senin nöbetin şu senin mitingin deme lüksüne sahip değiliz. Çünkü bu bir Türkiye meselesidir. Mustafa Kemal’in Anadolu’daki kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi hangi inanç, mezhep, etnik köken ve görüşte olursa olsun bir araya gelecek ve birbirimize sarılacağız. Yaşadığımız sosyal ve psikolojik karanlığı el birliğiyle ortadan kaldıracağız.

  Şimdi birlik olarak sadece darbe girişimi değil, dış mihrakların oyunlarıyla ülkemizde yaşanan musibetlerin, üretmemize ve ülkemiz için oluşturacağımız katma değerin önüne geçmesine izin vermeyeceğiz. Meydanlardaki tüm bu buluşmalar tüm hain planlara ve güçlüklere karşı ayağa kalkıp yeniden hizmet etmek ve başarmak idealiyle azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizin göstergesidir. Biz, İzmir Kent Konseyi olarak katılımcı demokrasiye inanıyor ve geleceğin tam demokraside olduğu inancını taşıyoruz. O nedenle İzmir’deki tüm sivil toplum kuruluşlarını, meslek örgütlerini, sendikaları, gönüllü kuruluşları, muhtarlarımızı ve tüm İzmirlileri cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmak üzere 4 Ağustos Perşembe günü saat 19.30’da Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilecek Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’ne davet ediyorum.

  Milli iradeye kasteden hainlerin planlarını bir ve beraber olarak bozmaya devam etmeliyiz. Bu da ülkemiz üstünde hain planlarıyla ellerini ovuşturanlara en güzel ders olacaktır. • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı