• BALKAN DÜNYASINA İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI  İzmir Kent Konseyi, Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak’ı ziyaret etti. Ziyarette Balkan ülkeleri ağının kurulması ve uluslararası projeler hakkında yapılacak işbirliği gündemdeydi.

  İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak’ı ziyaret etti. Son derece sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Balkan ülkeleri ağının kurulması ve uluslararası projeler hakkında yapılacak işbirliği gündemdeydi. İzmir Kent Konseyi’nin çalışmalarını takip ettiğini belirten Fahri Başkonsolos Ahmet Kemal Baysak, Bosna Hersek’teki demokratik kitle örgütleri aracılığıyla kardeş şehirler uygulamasını hayata geçirebileceklerini belirtti. İzmir Kent Konseyi’nin Balkan ülkeleri ile birlikte uygulayacağı Avrupa Birliği projelerine destek olabileceklerini vurgulayan Baysak, konsey ile uluslararası projelerde işbirliğinde bulunmaktan ötürü memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.


  Ziyaret vesilesiyle bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirten İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu ise, İzmir’de yaşayan Balkan kökenli vatandaşların yoğunlukta olduğunu ifade ederek Balkan dernek ve federasyonlarının sosyal ve kültürel yaşamın korunması bakımından önemli bir işlevi yerine getirdiğini vurguladı. Gruşçu, Bosna Hersek ve Balkan ülkelerinin demokratik kitle örgütleriyle işbirliği halinde olacaklarını belirterek kardeş şehirler uygulamasının sosyal ve kültürel açıdan yarar getireceğini, konsey tarafından gerçekleştirilmesi planlanan ve Bosna Hersek’in üye olduğu Avrupa kurumlarının desteğini sağlamak bakımından uluslararası projeler için girişimde bulunabileceklerini ifade etti.

  Ziyarete İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu’nun yanı sıra, yürütme kurulu üyeleri Şengül Baysak, Yaşar Çavdan, Mahmut Açıkkar, Gençlik Meclisi Başkanı Ersin Yüce ve Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Seyhan Aydın katılım gösterdi. Ziyaretin ardından Fahri Başkonsolos Ahmet Kemal Baysak konuklara, konsolosluk içinde yer alan sanat galerisini gezdirdi.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı