• BİR TÜRK GENCİNDEN TÜRK ULUSUNA MEKTUP
  Değerli yurttaşım, sevgili hemşehrim,
  Türk gençliğini iyi ve doğru anlayınız!

  Çünkü bu gençlik, dünyadaki birçok ulusun gençliğinden çok daha yüksek karakterli ve yetenekli, daima yeniliğe açık, imkânları dâhilinde üretken ve vatanın bir karış toprağı için gözünü kırpmadan vazifeye atılacak bir gençliktir. Unutulmamalıdır ki, gelecek bugünkü gençliğimizin bize armağanı olacaktır.

  Ülkemiz, içinde bulunduğu ahval ve şerait içinde nice genç dimalar yitirmiş ve her gün bir cevher daha kaybetmektedir. Gezi direnişinden, meydanlardaki hain katliamlara kadar yitip giden, teröre hiç yoktan kurban ettiğimiz, nitelikleriyle değer göremeyerek ülkesinde beyin ölümü gerçekleşen genç insanlarımızın bu ülkenin kaderini değiştirecek nice güzel işlere imza atacağını düşünmek ne yazık ki sadece güzel bir tahayyülden ibarettir. Ancak geride kalan yeni nesle sahip çıkılmalı ve değer verilmelidir.

  Gençliği, siyasi ikbali için tehdit görenler, söylemde gençliğin önemine değinip eylemde bu anlayışı ortaya koyamayan yönetenlere sesleniyorum: ‘şimdi sıra gençliktedir!’ Emin olunuz ki, biz gençler sizlerin deneyim ve birikimleriyle (sizler için) çok daha iyisini yapmaya adayız. Yeter ki güveniniz ve isteyiniz!

  Biliyoruz ki Türk gençliği; ülkemizde sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, birlik ve beraberliği inşa edecek, gelecek nesillere de yeni ve gelişmiş bir ülke bırakacak her türlü donanım ve birikime; ulusumuzun temel değerlerine sahip çıkacak irade ve bilince sahiptir.

  19 Mayıs, Cumhuriyet meş’alesinin körüklendiği, ülkemizde unutturulmak istenen temel değerlerimizin simgesidir. Bizler bu bilinçle temel değerlerimize sahip çıkacak Cumhuriyeti kuranların; onu yükseltmek ve sürdürmek üzere bu ülkeyi bize emanet ettiklerini bilerek yılmadan mücadele etmeye ve çalışmaya devam edeceğiz.

  Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz.’

  Bizde de bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimizin hakkındaki sonsuz sevgimiz değil, bugünün karanlıkları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışmaktandır.

  Yürüdüğümüz ışık, ulu önderin yaktığı aydınlanma meş’alesini geleceğe taşıyacak müreffeh yarınlarımızın ışığıdır. Bu yoldan asla dönmemeye kararlı ve ant içmiş genç arkadaşlarımla birlikte yürümeye, karanlığa güneş gibi doğmaya devam edeceğiz.

  Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlar, bize ve yapabileceklerimize güvenen ve inanan hemşehrilerime teşekkür eder, yarının liderleri olacak olan genç arkadaşlarımıza yürüdükleri zorlu yolda kolaylıklar ve başarılar dilerim.Bir Türk Genci;   
               
  Çağrı GRUŞÇU           
  İzmir Kent Konseyi Başkanı
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı