• BU FESTİVAL İZMİR'E GENÇLİK KATACAK



    İzmir Büyükşehir Belediyesi, “İzmir’e Gençlik Katıyor!” sloganıyla İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin koordinatörlüğü ve birçok STK’nın katılımıyla “Yaşam” temalı Genç İzmir Festivali’ni (GİzFest) düzenleyecek. 16-17 Mayıs tarihlerinde Kültürpark’ta gerçekleşecek festivalde görsel sanatlardan bilimsel atölyelere kadar birçok alanda sergiler ve farkındalık arttırıcı etkinlikler gerçekleştirilecek.

    İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 16-17 Mayıs tarihlerinde Kültürpark’ta “yaşam senin, yolunu sen çiz” temalı Genç İzmir Festivali (GİzFest) düzenlenecek. İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin koordinasyon ortaklığı ve İzmir’deki gençlik meclislerinin katkılarıyla düzenlenecek GİzFest; alanın, katılımcı profilinin ve programın genişliği bakımından İzmir’deki ilk ve en büyük gençlik festivali olma özelliğini taşıyor.

    İZMİR’E GENÇLİK KATIYOR!
    “İzmir’e Gençlik Katıyor!” sloganıyla İzmirlilerle buluşacak ve birçok etkinliğe sahne olacak festival, İzmir ve Türkiye’deki gençlik konusunda örgütlü sivil toplum kuruluşları ve platformlar, İzmir’deki üniversitelerin gençlik toplulukları ve bilim, sanat, spor, sosyal sorumluluk alanında gençlerden oluşan gönüllülerin katılımıyla gerçekleşecek. GİzFest’te konserler, spor turnuvaları, tiyatro gösterileri, kısa film gösterileri, sokak oyunları, bilim, sanat, el becerileri, farkındalık ve ritim atölyeleri, modern danslar ve halk oyunları gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek.

    FESTİVALİN DÜMENİNDE GENÇLER VAR
    Genç İzmir Festivali’ni katılımcı bir anlayışla planlamak ve koordine etmek isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile el ele vererek festivalin A’dan Z’ye tüm detaylarını katılımcı bir anlayışla İzmir’deki gençlerle birlikte tasarladı. İzmir’de gençlik konusunda örgütlü sivil toplum kuruluşları ve üniversite topluluklarının yanı sıra; gönüllü olarak görev almak isteyen gençleri sürece dâhil eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de ilk defa katılımcı anlayışla bir gençlik festivalinin düzenlenmesine de öncülük etmiş olacak. Festivalde yer alan stantlar, gösteriler, turnuvalar, konserler ve atölyeler gönüllü olarak görev alan gençler tarafından tasarlandı.
    İzmir’deki gençleri ortak bir paydada buluşturmayı hedefleyen festivalde “Necati ve Saykolar” ve “Pilli Bebek” gibi sevilen müzik grupları da sahne alacak. Ayrıca festival süresince belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve üniversite toplulukları açacakları stantlarda gençlere yönelik çalışmalarını tanıtacak.



    Genç İzmir Festivali’nin iki gün sürecek program akışı şu şekilde gerçekleşecek:



    GENÇ İZMİR FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI:
    1. Gün ( 16 Mayıs 2016)
     Açık Hava Sahneleri
    Küçük Sahne1
    14.00 - 17.00
    Latin Dansları Atölye Çalışması - Dancefloor Dans Okulu
     17.00 - 18.00
    Flashmob Dans Atölyesi - Müzikal Sokağı Dansçıları
     18.00 - 19.00
    Halk Oyunları Atölye Çalışması- İzmir Folklör Derneği
     Küçük Sahne 2
    16.00 - 19.00    Genç Sahne
    19.00 - 20.00    Sihirli Bir Gece
    İllüzyon Gösterisi - Emrah TEMEL
     Ana Sahne
    19.00 - 21.00 KONSERLER
    Ahura Ritim Topluluğu
    İzmir Müzisyenler Derneği
    ÇOGEM
    Özgecan Kadın Korosu
    21.00 - 24.00    Necati ve Saykolar Konseri
     Atölye Alanları
    A1
    14.00 - 16.00    3D Printer ve Sanal Gerçeklik - VOLTURK
    16.00 - 17.00    Çok Gezen Bilir! - İnterrail Hakkında Herşey ve Avrupa Birliği Programları -UPEGEM
    17.00 - 18.00    Çok Gezen Bilir! - Kız Başına Otostop İle Gezmek - UPEGEM
    18.00 - 19.00    Armağan Çemberi - Zumbara
    A2
    14.00 - 16.00    Origami Atölyesi - Havagazı Gençlik Merkezi
    16.00 - 17.00    Engelli Farkındalığı Atölyesi - İzmir Engelsiz Sanat Derneği
    17.00 - 18.00    İşaret Dili Atölyesi - Havagazı Gençlik Merkezi
    18.00 - 19.00    Engelli Farkındalığı Atölyesi - İzmir Engelsiz Sanat Derneği
    A3
    14.00 - 16.00    Çamur Atölyesi - Toprak Çocukları
    16.00 - 17.00    Masal Atölyesi - Toprak Çocukları
    17.00 - 19.00    Sosyal Projelerde Gönüllülüğün Önemi - İzmir Gönüllü Takımı
    A4
    14.00 - 15.00    Parmak Kukla Atölyesi - Atlas Akademi
    15.00 - 16.00    Ebru Atölyesi - Atlas Akademi
    16.00 - 17.00    Kaligrafi - Atlas Akademi
    17.00 - 18.00    Senaryo Yazım Atölyesi - Atlas Akademi
    A5:
    15.00 - 17.00    Sokak Tiyatrosu Atölyesi - Yenikapı Tiyatrosu
    17.00 - 19.00    Kokulu Taş Yapım Atölyesi - ÇOGEM
    A6-A7-A8-A9
    14.00 - 19.00    Gün Boyu Sürecek Atölyeler
    1)Seramik Atölyesi 2)Bez Boyama Atölyesi 3)Oyuncak Atölyesi 4)Tohum Topu Atölyesi
     Kapalı Sahneler
    İzmir Sanat Oditoryum :
    15.00 - 18.00    Film Gösterimleri
    18.00 - 19.00    Film Söyleşileri
    Fuar Gençlik Tiyatrosu:
    17.00 - 18.00    Azizname - Eçev
     Spor Alanı
    Halıi Saha
    15.00 - 20.00    Balon Futbolu Turnuvası (1)
    Spor Alanı 1
    14.00 - 15.00    Masa Tenisi Turnuvası
    15.00 - 20.00    Masa Tenisi Yarışması
    Spor Alanı 2
    14.00 - 15.00    En Yavaş Bisiklet Yarışı
    16.00 - 17.00    En Yavaş Bisiklet Yarışı
    18.00 - 19.00    En Yavaş Bisiklet Yarışı
     Spor Alanı 3
    15.00 - 16.00    Bayrak ( Flag ) Futbol
    17.00 - 18.00    Bayrak ( Flag ) Futbol
    Spor Oyunları Alanı
    14.00 - 20.00    Gün Boyu Sürecek Atölyeler
    9 Kiremit, İstop, Uzun Eşşek, Körebe, Mendil Kapmaca, İp atlama
    Çelik Çomak, Yoğurt yeme, Elma yeme, Çuval Yarışı, Bilet bağı
    Balon yarışları, Bilek Güreşi / Parmak güreşi, Oryantiring
     Açık Alan
    Alan 1
    14.00 - 20.00    Kutu Oyunu - TOG
    Alan 2
    14.00 - 20.00    Yoga Dans Atölyesi - Müzikal Sokağı Dansçıları
     Alan 3
    14.00 - 16.00    Satranç
    16.00 - 18.00    Go Turnuvası ve Mangala

    2. Gün (17 Mayıs 2016)
     Açık Hava Sahneleri
    Küçük Sahne 1
    14.00 - 16.00    Halk Oyunları - Atölye Çalışması - İzmir Folklör Derneği
     16.00 - 19.00    Latin Dansları - Atölye Çalışması - Dancefloor Dans Okulu
    Küçük Sahne 2
    16.00 - 19.00    Genç Sahne
     Ana Sahne
    18.00 - 19.00    İzmir Gönüllü Olimpiyatları Madalya Töreni
    19.00 - 21.00    Dans Gösterileri - İzmir Folklör Derneği
    Ulusal Down Sendromlular Derneği
    Ege Üniversitesi Viyana Valsi Topluluğu
    Ege Üniversitesi Müzikal Topluluğu
    Engelsizmir Wheelchair Dans Project
    21.00 - 24.00    Praksis  / Pilli Bebek
    Atölye Alanları
    A1
    14.00 - 16.00    3D Printer ve Sanal Gerçeklik - VOLTURK
    16.00 - 17.00    Engelli Farkındalığı Atölyesi - İzmir Engelsiz Sanat
    17.00 - 19.00    Kokulu Taş Yapım Atölyesi - ÇOGEM
    A2
    14.00 - 16.00    Origami Atölyesi - Havagazı Gençlik Merkezi
    16.00 - 17.00    İşaret Dili Atölyesi - Havagazı Gençlik Merkezi
    17.00 - 19.00    İzmir Sivil Toplum Atölye Çalışması
     A3
    15.00 - 16.00    Gönüllü Çadırı - Gönüllülük Nedir? - Pi Gençlik Derneği
    16.00 - 17.00    Gönüllü Çadırı - İnsanca Yaşam - Karaburun Gençlik Meclisi
    17.00 - 18.00    Gönüllü Çadırı - İnsanca Yaşam - Sunum - Karaburun Gençlik Meclisi
    18.00 - 19.00    Gönüllü Çadırı - "Bana Hikayeni Anlat" gösterim
    A4
    15.00 - 17.00    Kaligrafi - Atölye Galeri
    17.00 - 19.00    Temel İletişim Teknikleri Atölyesi - İzmir Gönüllü Takımı
     A5
    15.00 - 17.00    Sokak Tiyatrosu Atölyesi - Yenikapı Tiyatrosu
    17.00 - 19.00    Ritm Atölyesi - Ahura Ritim Topluluğu
    A6-A7-A8-A9
    14.00 - 19.00    Gün Boyu Sürecek Atölyeler
    1)Sermamik Atölyesi   2)Bez Boyama Atölyesi    3)Oyuncak Atölyesi   4)Tohum Topu Atölyesi
     Kapalı Sahneler
    İzmir Sanat Oditoryum
    17.00 - 18.00    Film Gösterimi
    18.00 - 19.00    Film Söyleşileri
     Fuar Gençlik Tiyatrosu
    15.00 - 17.00    Rosencrantz ve Guildenstern Öldüler
    18.00 - 20.00    Oda Tiyatrosu Alsancak
     Spor Alanı
    Halı Saha
    15.00 - 20.00 Balon Futbolu Turnuvası(2)
    Spor Alanı 1
    15.00 - 16.00    Masa Tenisi Gösteri Maçı
    Yunus Emre BALABAN, Rukiye EMEKTAR
    16.00 - 20.00    Masa Tenisi Serbest
     Spor Alanı 2
    14.00 - 15.00    En Yavaş Bisiklet Yarışı
    16.00 - 17.00    En Yavaş Bisiklet Yarışı
    18.00 - 19.00    En Yavaş Bisiklet Yarışı
     Spor Alanı 3
    15.00 - 16.00    Bayrak ( Flag ) Futbol
    17.00 - 18.00    Bayrak ( Flag ) Futbol
     Spor Oyunları Alanı
    14.00 - 20.00    Gün Boyu Sürecek Atölyeler
    9 Kiremit, İstop ,Uzun Eşşek, Körebe, Mendil Kapmaca
    İp atlama, Çelik Çomak , Yoğurt yeme, Elma yeme,Çuval Yarışı,
    Bilet bağı, Balon yarışları, Bilek Güreşi / Parmak güreşi, Oryantiring
     Açık Alan
    Alan 1
    14.00 - 20.00    Kutu Oyunu - TOG
    Alan 2
    14.00 - 20.00    Yoga Dans Atölyesi - Müzikal Sokağı Dansçıları
    Alan 3
    14.00 - 16.00    Satranç
    16.00 - 18.00    Go Turnuvası ve Mangala
  • 0 Comments:

    Yorum Gönderme

    Adres

    Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

    E-posta

    cagri.gruscu@gmail.com
    another

    Telefon

    0232 425 8182
    0232 425 0505 (pbx)

    Mobil

    Whatsapp Hattı