• FARKLI BİR SES KADIN TİYATROSU GAZİEMİR'DE

  Türkiye’deki iki kadın tiyatrosundan biri olan İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Farklı Bir Ses Kadın Tiyatrosu, Gaziemir Belediyesi ve Gaziemir Kent Konseyi ile ortaklaşa düzenlediği etkinlikte ‘Sandıkta Unutulmuş Kadınlar’ isimli tiyatro oyununu sahnelendi. İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu üyesi kadınların oluşturduğu Farklı Bir Ses Kadın Tiyatrosu, oyunu başarıyla sahneye koydu.

  Güngör Dilmen, Haldun Taner, Sadık Şendil, Nezihe Araz, Nezihe Meriç, Ergin Orbey ve Dario Fo’nun kadını konu alan oyunlarından derlenerek kaleme alınmış olan “Sandıkta Unutulmuş Kadınlar” kadının aile, toplumsal, siyasi ve ekonomik hayattakini rolünü yine kadının gözüyle ele alıyor.

  Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi’nde büyük çoğunluğu kadınlar olmak üzere tiyatro severlerden yoğun ilgi gören oyunu İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu başta olmak üzere Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Aydın, Gaziemir Kent Konseyi Başkanı Savaş Kapucu, Kadın Meclisi Başkanı Nuray Karasoy Öztürkoğlu, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, belediye meclis üyeleri seyretti. Seyirciler oyunu büyük beğeniyle izlerken oyun sonunda oyuncuları ayakta alkışladılar.

  Gaziemir Belediyesi oyunun sergilenmesinden dolayı İzmir Kent Konseyi’ne teşekkür ederken Farklı Bir Ses Kadın Tiyatrosu Yönetmeni Emel Bala Gürel ve oyunculara küçük hediyeler takdim etti.

 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı