• İZMİR KENT KONSEYİ AKADEMİDE DOLUDİZGİN  İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen Kişisel Gelişim Akademisi ve Liderlik Eğitimi Atölyesi ilk mezunlarını verirken sertifika töreni İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

  İzmir Kent Konseyi akademik faaliyetlerine devam ediyor. İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu tarafından gerçekleştirilen Kişisel Gelişim Akademisi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) işbirliğinde yerel kalkınmada kadın liderliğini desteklemek üzere uygulanan Liderlik Eğitimi Atölyesi’nin birinci eğitim programı tamamlanırken ilk mezunlarına İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törenle katılım sertifikaları verildi. Sertifika törenine katılımcıların yanı sıra kişisel gelişim eğitmeni Ebru Candaş ve KEDV uygulayıcısı Sema Kaya ile İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu ve Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Aydın da katılım gösterdi.  İzmir Kadın Meclisi’nin bir yıllık faaliyetlerinin de katılımcılara tanıtıldığı törende konuşan İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu; “Kadınlarımızın akademik gelişimlerine önem veriyoruz. Çünkü kadınlarımız donandıkça güçlenecek, güçlendikçe örgütlenecektir. Özgüveni yüksek karakterler oluşturduğumuz sürece bireysel bilincimiz örgütsel güce dönüşecektir. O nedenle konsey olarak kadınlarımızın akademik gelişimlerine katkı sunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

   

  KATKISI ÇOK OLACAK
  Sertifika töreni öncesi söz alan İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Aydın ise, hiçbir karşılık beklemeksizin özveriyle görev yapan çalışma gruplarının moderatörlerine ve gönüllü eğitmenlere teşekkür etti. Aydın, hem kişisel gelişim hem de yerel kalkınma içerikli liderlik eğitimlerinin kadınlara katkısının çok olacağını belirtirken kadının ekonomik ve sosyal yaşama katılımı için eğitimlerin önemli olduğunu vurguladı. Katılımcılar sertifikalarını Konsey Başkanı Gruşçu ve Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Aydın ile eğitmenler Ebru Candaş ve Sema Kaya’nın elinden aldılar.

  HANGİ EĞİTİMLER VERİLDİ?
  İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu koordinasyonunda düzenlenen eğitimler dâhilinde Kişisel Gelişim Akademisi’ne katılan kursiyerler eğitmen Ebru Candaş yönetiminde “Etkin ve Etkili İletişim, Kadın Gücü ile Toplumun Denge Merkezi”, KEDV işbirliğindeki Liderlik Eğitimi Atölyesi’nde ise eğitmen Sema Kaya’nın uygulayıcılığında “Yerel Kalkınmada Kadın Liderliğini Destekleme” konularında eğitimler aldılar.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı