• İZMİR KENT KONSEYİ LİDER KADINLAR YETİŞTİRİYOR  İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen Kişisel Gelişim Akademisi Politik Katılım Eğitimini tamamlayan kadınlar sertifikalarını İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu ve Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Seyhan Aydın  elinden aldı.  İzmir Kent Konseyi akademik faaliyetlerine devam ediyor. İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu tarafından gerçekleştirilen Kişisel Gelişim Akademisi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) işbirliğinde yerel kalkınmada kadın liderliğini desteklemek üzere uygulanan Liderlik Eğitimi Atölyesi’nin ikinci eğitim programı tamamlanırken mezunlarına İzmir Kent Konseyi Hizmet Ofisi’nde düzenlenen törenle katılım sertifikaları verildi. Sertifika törenine katılımcıların yanı sıra KEDV uygulayıcısı Sema Kaya ile İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu ve Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Aydın da katılım gösterdi.

  Daha demokratik, daha eşitlikçi bir toplum için kadınların karar alma mekanizmalarına katılımlarını arttırmak amacıyla kadınlar için politik katılım modellerinin öğretildiği eğitim programına Karşıyaka Kent Konseyi Kadın Meclisi ve İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi gönüllüleri katılım gösterdi.

   

  Sertifika töreninde konuşan İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu; konseyin altyapı çalışmalarının yaz boyunca da devam edeceğini ifade ederek Eylül ayından itibaren yeni bir yapıya kavuşacaklarını belirterek “Artık salonlardan çıkıp saha çalışmalarına katılmalıyız. Kent konseyini ve kadın meclisini halkımıza anlatmak mecburiyetindeyiz. Aldığınız eğitimleri pratiğe dönüştürmek için sahada çalışmanızda yarar var. Bu nedenle eğitimlerimizi önemsiyoruz.” diye konuştu.

  İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Seyhan Aydın sertifika töreninde şunları söyledi: “Bilirsek, korkmayız. Korkmazsak, örgütleniriz. Örgütlenirsek haklarımızı savunuruz. Korkmayıp, örgütlenmenin aracı eğitimdir.”
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı