• İZMİR TURİZMİNE YENİ SOLUK


  İzmir Kent Konseyi, yeni yapılanma çalışmaları kapsamında ana kademesinde yer alan ihtisas çalışma gruplarını yeniden planlıyor. Bu kapsamda yeniden oluşturulan Turizm Çalışma Grubu, İzmir turizmine yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.

  Uzmanlık alanlarına ve İzmir’in önceliklerine yönelik yeniden planlanan ana çalışma gruplarından Turizm Çalışma Grubu, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, gönüllü kuruluşlar, üniversitelerin temsilcilerinden oluşan yeni bir yapıya kavuştu. Uluslararası Turizm Derneği Başkanı Serdar Çelenk’in moderatörlüğünde bir araya gelen kurum temsilcileri yol haritasını belirlemek üzere ön hazırlık toplantısını gerçekleştirdi.
  İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Şube Müdürlüğü, Uluslararası Turizm Derneği, İzmir Ticaret Odası, TÜRSAB Ege Bölgesi, İzmir Turist Rehberleri Odası, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklama Birliği’nin katılımıyla gerçekleşen ilk toplantıda “İzmir Turizminin Çeşitlendirilmesi” konusunda ortak görüş belirtildi.  “TURİZMDE KATMA DEĞER ÖNEMLİ”
  Çalışma Grubunun adına değerlendirmede bulunan grup moderatörü ve Uluslararası Turizm Derneği Başkanı Serdar Çelenk, turizmde kişi sayısının değil, ortaya çıkacak katma değerin hedef alınması gerekliliğini vurgulayarak “İşte tam bu nedenle de, bunu sağlayacak olan turizmin çeşitlendirilerek, ürün kalitesinin yükseltilmesi konusundaki girişimler Turizm Çalışma Grubumuzun ana çalışma konusu olacaktır.” diye konuştu.
   

  “ANA PLANLARA KATKI SUNALIM”
  Çalışma Grubunun kuruluş sürecine dâhil olarak görüşlerini belirten İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu ise, turizmin İzmir’in en önemli önceliklerinden biri olduğunu ve İzmir Kent Konseyi’nin ana planlara katkı sunmak gibi bir misyonu olduğunu vurgulayarak, “Yerel yönetimlerin alt yapının oluşturulmasında, merkezi yönetimlerin genel düzenlemeler konusunda ve meslek örgütleri ile sivil toplum kuruluşlarının da uygulama ve tanıtımda konusunun içinde bulunmaları ve çaba göstermelerine ihtiyaç vardır. Bu nedenle Turizm Çalışma Grubumuz çok önemli bir görevi yerine getirecektir. Turizmin çeşitlendirilmesi konusunda yapılacak çalışmalarınız İzmir’e ışık tutacak nitelikte olacaktır.” şeklinde konuşarak grup üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı