• KONSEYDEN ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ  İzmir Kent Konseyi, Ziraat Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette birlikte gerçekleştirilmesi planlanan proje ve etkinliklerin yanı sıra, İzmir’in “Yerelde Kalkınma Stratejisi” üzerine gerçekleştirilebilecek çalışmalar dile getirildi.


  İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’yla bir araya geldi. Birlikte gerçekleştirilebilecek ve işbirliği sağlanabilecek proje ve etkinlikler hakkında görüşen iki kurumun temsilcileri özellikle İzmir’in “Yerelde Kalkınma Stratejisi” üzerine de gerçekleştirilebilecek çalışmaları görüştü. Çiftçiye verilecek zirai eğitimlerden atık ilaçların bertaraf edilmesine kadar birçok konuyu masaya yatıran kurum temsilcileri sürdürülebilir işbirliğinin İzmir’e katma değer sağlayabileceğini dile getirdiler.

  Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Ferdan Çiftçi yaptığı değerlendirmede, katma değeri en yüksek olan sektörün tarım olduğunu dile getirirken herhangi bir sanayi kolunun bu denli katma değer üretmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

  İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu ise, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yerelde Kalkınma Sürdürülebilir Stratejisi’ni desteklediklerini belirtirken, özellikle Yarımada Projesi’ne katılımcı olacak faaliyetleri gerçekleştirmek üzere ihtisasa dönük çalışma gruplarını kuracaklarını belirtti.
  Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’ni temsilen İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda görev yapan Mine Pakkaner çiftçiye verilecek zirai eğitimlere yönelik bilgilendirmede bulunurken görüşme iki kurumun işbirliği temennisiyle sona erdi.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı