• İZMİR KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ 'GİZFEST' İLE ÖDÜL ALDI  İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, İzmir’deki 300’e yakın sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu “Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği”nin 20. yıl “Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni”nde teşvik ödülünü almaya hak kazandı.
  İzmir` deki 300`e yakın sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu "Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği“ bu yıl 20. kez “Karşılıksız Hizmet Ödül ve Anı Toplantısı” ile bir araya geldi. Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu`nda gerçekleşen törene yüksek sayıda katılım sağlanırken İl Dernekler Müdürü Turgay Esen, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyan, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu gibi isimlerin yanı sıra Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği üyesi birçok dernek ve vakıf Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri törene katılım gösterdi.


  GENÇLİK MECLİSİ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
  Törenin 20. yılı için bu sene özel olarak gençlerin gönüllülük konusunda yapacağı çalışmalar ele alındı. Bu kapsamda 16 – 17 Mayıs tarihlerinde gençlik alanında faaliyet gösteren 44 sivil toplum kuruluşunun işbirliğiyle Kültürpark’ta düzenlenen “Genç İzmir Festivali” (GizFest) projesiyle İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi bir ilki gerçekleştirerek “Gençlik Teşvik Ödülü”nü almaya hak kazandı. Ödülü İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ersin Yüce ve Meclis Sekreteri Begüm Varol alırken emek ve katkı sunan gönüllülere ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden ötürü teşekkür etti.


  İZMİR’İN DEĞERLERİ UNUTULMADI
  Düzenlenen etkinlikte İzmir’i seven ve İzmir’e gönüllü olarak katkı sağlayanlar da unutulmadı. Birçok alanda çalışma ve sosyal yatırımlar yaparak gönüllülük esası ile toplumsal faydayı amaçlayan Ecz. Cihat Kora, Filiz Eczacıbaşı ve Uğur Yüce’ye İzmir Gönüllüleri Ödülü verildi.

  Törende aynı zamanda; Karşıyaka Akademi Zihinsel Engelliler Derneği’nin “Biz Bunu Yaparız” ve Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nın “Türk Müziği Eğitiminde Kabartma Nota Materyalleri” projesi Jüri Özel Ödülü’nü alırken, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği’nin “Türkiye’de Eğitim Reformu Arayışları ve Önerileri” Projesi 20. yıl özel ödülünü almaya hak kazandı. İzmir Kadın Kuruluşları Birliği’nin “Torunumla Barış Dolu Günlere” projesi ise Tülay Aktaş Karşılıksız Hizmet Ödülünün sahibi oldu.


  GİZFEST NEDİR?
  “İzmir’e Gençlik Katıyor!” sloganıyla İzmirlilerle buluşan ve birçok etkinliğe sahne olan Genç İzmir Festivali (GizFest), İzmir ve Türkiye’deki gençlik konusunda örgütlü sivil toplum kuruluşları ve platformlar, İzmir’deki üniversitelerin gençlik toplulukları ve bilim, sanat, spor, sosyal sorumluluk alanında gençlerden oluşan gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen bilim, kültür ve eğitim olimpiyatları niteliğinde bir organizasyondur.

  Genç İzmir Festivali’ni katılımcı bir anlayışla planlamak ve koordine etmek isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile el ele vererek festivalin A’dan Z’ye tüm detaylarını katılımcı bir anlayışla İzmir’deki gençlerle birlikte tasarladı. Festivalde yer alan stantlar, gösteriler, turnuvalar, konserler ve atölyeler gönüllü olarak görev alan gençler tarafından tasarlandı.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı