• GRUŞÇU: 'EXPO NEDEN 2030'DA İZMİR'DE GERÇEKLEŞMESİN?'

  CHP Konak İlçe Başkanı ve Expo Dünya Sergileri Uzmanı Çağrı Gruşçu, EXPO organizasyonunun işin ehlilerine verilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Dünyada büyük bir pandemi yaşanırken yeniden ‘Herkes İçin Sağlık’ temasıyla neden 2030’da İzmir’de gerçekleşmesin?” dedi.


  CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, daha önceki yıllarda EXPO’nun daha önceki yıllarda İzmir’de yapılması için çok uğraştıklarını fakat olmadığını 2030 yılında İzmir’de yapılabileceğini ifade etti.
  O GÜNDEN BUGÜNE BÜYÜK DENEYİM KAZANDIK
  Gruşçu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla şunları dile getirdi:
  “İzmir’in Expo 2015 ve 2020 adaylık sürecini nasıl coşku ve heyecanla beklediğimizi hatırlar mısınız? 

  Expo’yla 2004 yılında tanışmamdan itibaren Expo ve Dünya Sergileri konusunda tezler yazdım ve İzmir’in 2015 ve 2020 Expo adaylığı sürecinde gece gündüz çalıştık.

  Belki Expo’yu İzmir’de gerçekleştiremedik ama İzmir’in, Expo’nun başarıyla gerçekleşeceği emsalsiz bir kent olduğunu anladık. Bu büyük yatırımın kentte büyük katma değer yaratabileceğini öğrendik. Ancak bu, akılıcı politikalarla mümkün.

  Bakınız, bu fotoğraf Türkiye’nin ilk Expo’su, 2016 Antalya’dan. Ne yazık ki Expo’nun yapıldığı bu alan şimdi atıl durumda. Kente katkısı olmadı. Hükümetin plansız ve yalnızca gösteriş amacıyla yaptığı bu yatırım kente yarar getirmedi. Ayrıca açılış gününü hatırlıyorum. Açılış programı diplomatik nezaketten ve siyasi etikten uzaktı. 

  O yüzden bu işi ehline vermek gerekir. 

  İzmir’e 2015’te bu büyük sergiyi getirmek için Expo Genel Sekreterim Tunç Soyer ile birlikte gece gündüz demeden çok çalışmıştık. O günden bugüne büyük deneyim kazandık. Kazandığımız deneyim ve bu süreçten öğrendiklerimiz paha biçilemez. Şimdi bu büyük deneyimi elde etmiş olan Tunç Soyer İzmir’in başındayken 180 gün boyunca sürekli açık kalan dünyanın üç önemli organizasyonundan biri olan ve kente milyarlarca dolarlık katkı sağlayan Expo, dünyada büyük bir pandemi yaşanırken yeniden ‘Herkes İçin Sağlık’ temasıyla neden 2030’da İzmir’de gerçekleşmesin?”
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı