• CHP'Lİ GRUŞÇU'DAN MEVKİDAŞINA 'AGAMEMNON' YANITI  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Pasaport İskele’de geçici olarak hizmet veren yüzer iskelede Agamemnon isminin yer alması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i eleştiren AK Parti Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’ya sert bir dille yanıt verdi. İskelenin 2017 yılında bakanlığın izni ile hizmete girdiğini hatırlatan Gruşçu, Başsaş’ın halkı yanlış yönlendirdiğini iddia etti. Gruşçu, “İşiniz gücünüz laf, işiniz gücünüz demagoji! Bu tür yalan, yanlış bilgilerle algı oyunları oynayacağınıza evine, ailesine bakamayan, çöpten ve pazar artıklarından geçinmek zorunda kalan milyonların halini düşünün” dedi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Pasaport iskelede geçici olarak hizmet veren yüzer vapur iskelesinde Yunan mitolojisi krallarından Agamemnon isminin yer alması Cumhur İttifakı tarafından sert bir dille eleştirilmişti. 

  AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş da Agememnon isminin Çanakkale Savaşı’na katılan gemilerden birinin ve Mondros Ateşkes Antlaşması’nın imzalandığını hatırlatarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e sert eleştiriler yöneltmişti.

  Başdaş’a yanıt CHP’li mevkidaşı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’dan geldi.

  Gruşçu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

  Çok değil, daha üç ay önce 'Keşke Konak'ı düşmana teslim etseydik' diyerek düşman sevici fikrini zikre döken AKP ilçe başkanı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’i Yunan sevdalısı olmakla itham ediyor.

  Olacak iş mi bu? Yedi düvele kafa tutup şehitlerimizin kanıyla sulayarak kazandığımız ülkemizin her karış toprağını düşmana teslim eden, Katarlılara milli değerlerimizi haraç mezat satan, katrilyonlarca dolarlık milli sermayemizi tefecilere teslim eden AKP’nin ilçe başkanı mı söylüyor bunları?

  Üstelik bununla da kalmıyor! Konak gibi medeniyetlerin başkenti olan kadim bir ilçede ilçe başkanlığı yapmasına rağmen İzmir’i tanımadığını, tarih bilgisinin zayıf olduğunu da görüyoruz. AKP’li kadroların ülkeyi yönetemeyecek kadar liyakatsiz ve yetersiz olduğunu biliyorduk da, zır cahil olduklarını bu vesileyle öğrenmiş olduk.

  İzmir, 8 bin yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir kenttir. Bu kadim şehir Agamemnon’a da şifa dağıtmış, Galenos’a da tıp yemini ettirmiş, Herakles’in felsefelerine de esin kaynağı olmuştur. Bu bakımdan İzmir, dünya literatüründe de beynelmilel bir kenttir.

  Ama en önemlisi 15 Mayıs 1919'da ilk kurşunun atıldığı Atatürk Meydanı’nda Milli Mücadele yıllarını başlattığımız, 9 Eylül 1922’de Hükümet Konağı’nda büyük bir gururla al bayrağımızı göndere çektiğimiz kenttir İzmir. İşte bu yüzden İzmirli olmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz.

  Milli olmayabilirsiniz, liyakatsiz olabilirsiniz, zır cahil olabilirsiniz ama memleketimde yaşayan vatandaşımın gözünün içine baka baka yalan söylemeniz kabul edilebilir değil! Tartışmaya konu ettiğiniz Agamemnon Yüzer İskelesi, iktidarınız dönemindeki Bakanlığın izniyle 2017 yılında hizmete girmiş, aynı isimle İzmir’de kullanılan tüm tesisler İzmir Valiliği’ne bağlı faaliyet göstermeye devam etmektedir.

  İşiniz gücünüz laf, işiniz gücünüz demagoji! Bu tür yalan, yanlış bilgilerle algı oyunları oynayacağınıza evine, ailesine bakamayan, kepenk kapatan esnafımın, yoksulluk nedeniyle evinde interneti, tableti olmayan öğrencilerimizin, pazarlardan heybesi boş dönen kuru ekmeğe muhtaç ettiğiniz emeklimizin, yandaşın vergi borcunu bir kalemde silerken gün yüzü göstermediğiniz işçinin, emekçinin, çöpten ve pazar artıklarından geçinmek zorunda kalan milyonların halini düşünün!

  Belki o zaman söylediklerinizden de, yaptıklarınızdan da utanırsınız!

 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı