• Çağrı Gruşçu Kimdir?

  Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan


  CHP Konak İlçe Başkanı (2018-....)
  İzmir Kent Konseyi Başkanı (2015-2020)
  Expo Dünya Sergileri Uzmanı
  Birleşmiş Milletler Gündem 21 Üyesi
  M E S L E K İ   v e   A K A D E M İ K   Ö Z G E Ç M İ Ş
  İzmir'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nde önlisans, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Akademik faaliyetleri çerçevesinde “Yerel Yönetimler” üzerine ihtisas yaparak çeşitli tezler yazdı. "Uluslararası Fuarcılık ve Kentler: EXPO ve İzmir" konulu tezini hazırlayarak uluslararası sergiler konusunda uzmanlaştı.
  1992 yılında Brezilya’nın Rio kentinde gerçekleşen Birleşmiş Milletler Yeryüzü Zirvesi’nde temsilci olarak yer aldı. Bu kapsamda "Local Agenda 21" programına katıldı ve programın Türkiye'deki açılımı olan Yerel Gündem 21'de ulusal parlamentoya katılarak İzmir'i temsil etti. Bu dönem içinde Yerel Gündem 21'in proje ortağı olarak EXPO 2015 İzmir Çalışma Grubu'nun Başkanlığını yaptı ve kurucu üyeliğini üstlendi. Çalışma Grubu'nun faaliyetleri dâhilinde gerçekleştirilen “Sağlığın Beşiği İzmir’de Tüm Dünya El Ele” projesi Yerel Yönetimler Ödülleri kapsamında "Yılın Projesi" ünvanı alarak birinciliğe layık görülmüştür.
  Aktif katılım, çözümde ortaklık ve kentine sahip çıkma ilke hedefleri çerçevesinde İzmir Kent Konseyi bünyesinde meclislerin kuruluş ve yapılandırılması çalışmalarına katıldı. 2010 – 2012 yılları arasında Turizm Çalışma Grubu Başkanlığı yaptı. 2012 yılında İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliğine seçilerek 3 yıl boyunca yönetişim ve katılımcılık üzerine çalışmalar gerçekleştirdi.
  Ulusal ve uluslararası birçok projeye katılarak çeşitli konferans ve sempozyumlarda konuşmacı olarak yer aldı. Avrupa Konseyi ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenen Avrupa Siyaset Okulu’na katılarak Avrupa Kurumları ve Normları üzerine akademik çalışmalar gerçekleştirdi.
  Fransa’nın garantörlüğünde Uluslararası Sergiler Bürosu’nun (BIE) Türkiye’deki Expo Dünya Sergileri Türkiye Temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Expo 2015 Milano Dünya Sergisi kapsamında İtalyan Hükümetinin onur konuğu olarak Milano ve Napoli’deki İş ve Yatırım Fikirleri Forumu’na katılım gösterdi.
  İzmir Kalkınma Ajansı'nın "2009 - 2013 Bölgesel Stratejik Planı" ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “2014 – 2019 Stratejik Planı” çalışmalarına katıldı.
  İzmir Ticaret Odası Dış Ekonomik İlişkiler Müdürlüğü’nde görev aldıktan sonra Dışişleri Bakanlığı’nda Uzman olarak çalıştı. Bakanlık bünyesinde EXPO 2015 İzmir Genel Sekreterliği'ndeki 3 yıllık görevi süresince uluslararası kuruluşların yanı sıra devlet kurumları ve bakanlıklarla olan ilişkilerini geliştirdi. Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarının mali ve teknik projelerinin yönetimini gerçekleştirerek serbest çalışma yaşamına dahil oldu. Aynı alanda serbest çalışma yaşamına devam etmektedir.
  Birçok sivil toplum kuruluşunun aktif üyesidir.
  2015 yılında İzmir'in en güçlü ve en geniş katılımlı kamu-sivil bileşeni olan İzmir Kent Konseyi'nin başkanı seçilmiştir. Bu görevini 2020 yılında gerçekleşen İzmir Kent Konseyi Seçimli Olağan Genel Kurulu'na değin sürdürmüştür.

  S İ Y A S İ   Ö Z G E Ç M İ Ş 
  Cumhuriyet Halk Partisi'nin aktif üyesidir.
  2008 yılında CHP Konak İlçe Başkanlığı Eğitim Komisyonu Üyesi olarak parti içi eğitim faaliyetlerine katılan Gruşçu, 2011 yılında Parti Okulu programına katılarak parti eğitmeni/danışmanı olarak görev yapmaya başlamıştır.
  2012 yılında CHP İzmir İl Başkanlığı Bilim Yönetim ve Kültür Platformu bünyesinde İletişim Çalışma Grubu'na katılım göstererek çalışmalarını sürdürmüştür.
  2013 yılında gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimleri için belediye meclis üyesi aday adayı olmuştur.
  CHP Konak İlçe Başkanlığı'nın 2014, 2015 ve 2017 yıllarında gerçekleşen ilçe kongrelerinde İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Bir dönem İlçe Sekreterliği, iki dönem de İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.
  2018 yılında ilçe yönetim kurulunun oybirliğiyle İlçe Başkanı olarak seçilmiştir.
  22 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen Konak İlçe Olağan Kongresi sonucu delegelerin çoğunluğunun oyunu alarak yeniden İlçe Başkanı olarak seçilmiştir ve halen bu görevine devam etmektedir.
  İl Kongre Delegesidir.
 • 0 Comments:

  Yorum Gönder

  Adres

  Hürriyet Bulvarı No:5/1 K:3/302 Çankaya-Konak/İzmir

  E-posta

  cagri.gruscu@gmail.com
  another

  Telefon

  0232 425 8182
  0232 425 0505 (pbx)

  Mobil

  Whatsapp Hattı